Skład: syntetyczny, małowartościowy

Kolejny produkt z celulozą w składzie. Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że włókna celulozowe dodaje się do maskar, aby lepiej wydłużały. Z tym że odżywka do rzęs ma działać inaczej, wydłużać w sposób naturalny. Przeanalizowaliśmy skład Lilash pod kątem substancji naturalnych i nie znaleźliśmy ani jednego ekstraktu roślinnego. Na szczęście w serum jest tylko jeden konserwant, proteiny i pantenol.

Skład Lilash nie jest zły, ale zdecydowanie niezbyt naturalny.

Działanie: nieskuteczne, rozczarowujące

Odżywka do rzęs Lilash to jedna z gorszych odżywek w naszym zestawieniu. Testy przeprowadzone na potrzeby tego rankingu pokazały, że Lilash ma pozytywny wpływ na stan rzęs, chociaż nie taki jak obiecuje producent. Rzęsy żadnej z dziewczyn się nie wydłużyły, ale w większości przypadków zrobiły się zdrowsze. Tylko że podobne efekty przynoszą np. olejki naturalne. Nie opłaca się przepłacać. Dziewczyny liczyły na wydłużenie, pewnie większość czytelniczek też, ale niestety w rzeczywistości odżywka do rzęs Lilash tak nie działa.

Opakowanie: typowe, dobrej jakości

Kolejna srebrna odżywka do rzęs, jaką mieliśmy okazję testować w redakcji. Każdy inny kolor opakowania jest lepszy. Dobrze, że kolorystyka nie wpływa na działanie, choć w tym przypadku to i tak bez znaczenia. Ogólnie to Lilash ma dość dobrej jakości opakowanie, na pewno szczelne i solidne. Po kilku tygodniach powoli ścierają się napisy, co z pozoru nie jest znaczące. Biorąc pod uwagę wysyp srebrnych odżywek do rzęs to opakowanie ze startymi napisami może utrudnić identyfikację tego, czy używamy właściwej marki.

Aplikator: nieprecyzyjny, średniej jakości

Serum Lilash ma niewielki, nawet poręczny pędzelek. Plastikowy aplikator jest dość elastyczny, co znacznie ułatwia nakładania produktu, mimo że włosie nie należy do najmilszych. Cieniutka kępka syntetycznych włókien łatwo wplątuje się między rzęsy, co utrudnia nałożenie idealnej ilości produktu. Dziewczyny, testując kolejną otrzymaną od redakcji odżywkę, zdążyły zauważyć, jak ważne jest precyzyjne nakładania produktu. W przypadku Lilash precyzja nie jest możliwa.

Dodatkowe zalety:

  • uzupełnieniem odżywki do rzęs jest serum do brwi LiBrow
  • jedno opakowanie wystarcza na kilka miesięcy
  • produkt można kupić w kilku krajach

Dodatkowe wady:

  • cena odżywki jest zdecydowanie nieadekwatna do jakości
  • bardzo ciężko