Skład: sensowny, na bazie leku

Latisse to odżywka do rzęs, która zawiera czysty bimatoprost, czyli składnik leków na jaskrę. Substancja czynna ma działanie lecznicze, ale jednocześnie przyspiesza wzrost włosków. Marka postanowiła wykorzystać ten efekt i stworzyła serum zawierające 0,03% bimatoprostu. Okazuje się, że to stężenie bezpieczne i dopuszczone w produktach kosmetycznych.

To znacznie uspokoiło redakcję. Innych kontrowersyjnych składników Latisse nie zawiera.

Działanie: potwierdzone, zauważalne

Odżywka do rzęs Latisse działa stymulująco na cebulki. Nie da się zaprzeczyć temu, że jest skuteczna. Już po pierwszych tygodniach rzęsy wydłużają się i nieznacznie pogrubiają. Redakcja zgodnie przyznała kroplom Latisse miano skutecznego produktu, choć nie jest to rozwiązanie idealne. W dołączonej przez producenta ulotce czytamy o możliwych skutkach ubocznych typu odbarwienie tęczówki lub zapalenie spojówek. Żadna z redakcyjnych testerek nie odnotowała u siebie skutków ubocznych, więc prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest raczej równe zeru.

Opakowanie: nietypowe, poręczne

Serum Latisse to tak naprawdę odżywka do rzęs w formie kropli. Buteleczka o pojemności 3 ml w ogóle nie przypomina większości produktów tego rodzaju. Mimo tego jest jednym z topowych kosmetyków do pielęgnacji rzęs. Malutkie opakowanie z plastiku jest bardzo poręczne, bo zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Nie niszczy się, jest szczelne, choć nie wygląda zbyt elegancko.

Aplikator: jednorazowy, niewygodny, utrudniający aplikację

Zaoszczędzone dzięki małej butelce miejsce niestety zajmują dołączone do odżywki jednorazowe aplikatory. Jedno opakowanie Latisse zawiera odżywkę i około 70 szpatułek. Są one dużo sztywniejsze niż pędzelki, dlatego nie korzysta się z nich tak łatwo. Dziewczyny wspominały również, że nie są delikatne i drapią powiekę. Z jednej strony to utrudnienie, a z drugiej strony jednorazowe pędzelki są przecież bardzo higieniczne.

Dodatkowe zalety:

  • szczegółowe informacje o formule omówione na ulotce
  • dobra dostępność w drogeriach internetowych
  • bezbarwna i bezwonna formuła

Dodatkowe wady:

  • kuracja tylko na dwa miesiące regularnego stosowania
  • cena nieadekwatna do jakości produktu