Oksybrazja to doskonała alternatywa dla osób, które mają delikatną i wrażliwą cerę, a chciałyby pozbyć się krostek lub spłycić zmarszczki. Sprawdź, czy i tobie pomoże ten zabieg. Przeczytaj, komu poleca się ten peeling i jakie są efekty.

Na czym polega zabieg oksybrazji?

Oksybrazja polecana jest dla osób, które mają wrażliwą skórę i nie mogą poddać się klasycznemu złuszczaniu, czyli mikrodermabrazji. Zabieg jest odmianą intensywnego, ale bezbolesnego i mało inwazyjnego peelingu. Oksybrazja trwa około 30 minut, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i podrażnień naskórka. Zabieg ten inaczej nazywa się peelingiem tlenowo – wodnym.

Kto może poddać się oksybrazji?

Oksybrazję można wykonać na twarzy, szyi, dekolcie i górnej części pleców. Podczas zabiegu usuwane są zaskórniki i drobne krostki. Pory skóry i naczynka krwionośne stają się mniej widoczne, a szara i zmęczona skóra zyskuje zdrowy koloryt. Poza tym peeling tlenowo – wodny nawilża, poprawia cyrkulację krwi, rozjaśnia drobne przebarwienia, redukuje niewielkie blizny i spłyca zmarszczki. Pomaga w walce z trądzikiem wywołanym przez bakterie beztlenowe, które w kontakcie z tlenem giną. Oksybrazja polecana jest osobom cierpiącym na łuszczycę. W trackie zabiegu usuwany jest martwy naskórek, a przyspieszony zostaje wzrost nowego. Zabieg świetnie sprawdzi się u osób z łupieżem oraz jako tzw. zabieg bankietowy.

Jak wygląda zabieg oksybrazji?

Oksybrazja jest zabiegiem bezdotykowym. Klientka wkłada ochronne okulary, a kosmetyczka w stronę twarzy kieruje specjalne urządzenie. Wydmuchiwany z prędkością 220 metrów na sekundę tlen usuwa martwy naskórek i oczyszcza pory skóry. Zabieg jest bezbolesny i całkiem przyjemny – na skórę rozpylana jest mgiełka soli fizjologicznej. Zabiegowi oksybrazji często towarzyszy pielęgnacja dodatkowa. Zamiast ochronnych okularów można zastosować płatki kolagenowe. Po zakończeniu zabiegu aplikuje się ampułkę lub serum dobrane do rodzaju skóry. Efekt odświeżenia skóry widoczny jest już po zakończeniu pierwszej oksybrazji. Na końcowe rezultaty należy czekać nieco dłużej.