Skład: niezbyt naturalny, krótki

Szczegółowe zagłębienie się w rozpiskę składników przynosi mieszane uczucia. Pochwała należy się za to, że producent podaje pełną listę substancji na swojej stronie internetowej. W składzie znajdziemy naturalne ekstrakty roślinne m.in. ze świetlika lekarskiego oraz pestek dyni. Pozytywne właściwości ma także pantenol oraz peptydy. Za wzrost odpowiada popularny bimatoprost, który już sam w sobie wzbudza mieszane uczucia. Jeśli do tego dodamy jeszcze glicerynę, gumę ksantanową i alkohol to okazuje się, że odżywka do rzęs Kerabione nie jest taka naturalna.

Działanie: wzmacniające, krótkotrwałe

Produkt podobno został przebadany przez niezależnych dermatologów i okulistów, a to oznacza, że producent obawia się trochę działania substancji aktywnych na okolice oczu. Wychodzi jednak na to, że nie mają one aż tak intensywnych właściwości. Wzmacniające serum do rzęs Kerabione działa tak, jak wskazuje na to nazwa. Nawet po zakończeniu kuracji rzęsy nie mają spektakularnej długości i gęstości. Odżywka stosowana regularne wzmacnia, przyciemnia i uelastycznia włoski i może nieznacznie przyspieszyć ich wzrost.

Efekty znikają niedługo po zakończeniu stosowania.

Opakowanie: bardzo duże, nieładne

Jeśli ktoś miałby kupować odżywkę do rzęs tylko ze względu na opakowanie to pewnie ominąłby właśnie tę. Serum do rzęs Kerabione to bardzo duży kartonik, który łączy w sobie biel z odcieniem brudnego, poszarzałego złota. Zdecydowanie większości osób, które testowały kosmetyk, taki design się nie podoba. Poza tym kartonik jest przesadnie duży względem niewielkiej, poręcznej buteleczki. Sam flakonik wykonano natomiast solidnie, nie przecieka i dobrze trzyma się w dłoni, choć do jego stworzenia wykorzystano zwykły plastik.

Aplikator: zbyt gruby, syntetyczny

Metoda stosowania serum do rzęs Kerabione nie różni się niczym od sposobu użycia innych produktów przeznaczonych do stymulacji wzrostu. Pędzelek niestety nie jest tak delikatny i precyzyjny jak w droższych produktach, ale również nim da się nałożyć kosmetyk na linię rzęs. Nawet nieco większa ilość serum dobrze wchłania się w skórę, dlatego nie ma obaw o ociekanie produktu do oczu. Pędzelek wykonano z włosia syntetycznego, dlatego może rozcapierzać się po pewnym czasie, stąd ewentualne trudności w aplikacji.

Dodatkowe zalety:

  • produkt przebadany przez okulistów i dermatologów
  • nie skleja i nie obciąża rzęs
  • nadaje się także do pielęgnacji brwi

Dodatkowe wady:

  • tylko 3 miesiące kuracji przy dużo większej pojemności
  • nierzetelne badania aplikacyjne