Skład: naturalny, niezbyt bogaty

W składzie serum do rzęs Multilashes najważniejsze są cztery substancje. Pierwsza z nich to bimatoprost. To substancja przyspieszająca wzrost, którą często wykorzystuje się w kosmetyce, chociaż istnieją pewne obostrzenia dotyczące np. maksymalnego stężenia w produktach. Trzy pozostałe składniki mają właściwości pielęgnujące – kwas hialuronowy, prowitaminę B5 i proteiny jedwabiu. Odżywka do rzęs Joanna Multilashes w porównaniu do innych odżywek ma w miarę naturalny, ale niezbyt bogaty skład.

Brakuje np. ekstraktów o działaniu łagodzącym.

Działanie: wzmacniające, mało intensywne

Na stronie producenta można przeczytać o tym, że odżywka do rzęs Multilashes to skuteczność, która robi wrażenie. Potrójny efekt wzmocnienia, wydłużenia i pogrubienia rzęs podobno potwierdzają testy in vivo przeprowadzone w niezależnych laboratoriach badawczych. Zgodne z prawdą okazało się tylko działanie wzmacniające. Joanna Multilashes to serum, które pielęgnuje rzęsy i skórę powiek, odżywia i nawilża. Testy nie wykazały widocznego wydłużenia lub zagęszczenia rzęs, tym bardziej w obiecane 3 tygodnie. Po około 2 miesiącach regularnego stosowania dopiero można zauważyć różnicę w elastyczności i miękkości włosków.

Opakowanie: ładne, poręczne

Marka Joanna z reguły wydaje bardzo ładne i kobiece kosmetyku. Podobnie sytuacja ma się w przypadku serum do rzęs Multilashes. Zarówno zewnętrzne opakowanie, jak i buteleczka utrzymana została w stonowanej kolorystyce bieli i szarości. Boki kartoniku mają intensywnie różowy kolor i zdecydowanie są wyróżnikiem tego produktu. Stożkowatą buteleczką można zaklasyfikować jako poręczną i wygodną. Wykona została ze zwykłego plastiku, ale jest szczelna, nie ślizga się w dłoni i dobrze wygląda.

Aplikator: cienki, mało precyzyjny

Sposób aplikacji serum do rzęs Joanna Multilashes raczej nie sprawił większego problemu. Osoby, które mają wprawę w malowaniu kresek eyelinerem, radzą sobie najlepiej. Trzeba jednak przyznać, że pędzelek Joanna Multilashes nie jest tak precyzyjny, jak wymaga tego sposób użycia. Tępe zakończenie syntetycznego pędzelka nie pozwala na rozprowadzeniem odżywki cienką linią tuż u nasady rzęs. Przez to czas aplikacji może się nieco wydłużyć, a produkt może być nałożony w zbyt dużej odległości od ujścia rzęs i zbyt dużej ilości. To również jest przyczyną niezbyt intensywnych efektów, które uzyskuje się po kilku miesiącach regularnego stosowania.

Dodatkowe zalety:

  • jedna z tańszych odżywek do rzęs
  • produkt dostępny od ręki stacjonarnie i online

Dodatkowe wady:

  • średnia wydajność (produktu może zabraknąć pod koniec kuracji)
  • długi czas oczekiwania na pierwsze efekty
  • nie nadaje się na brwi, tylko na górną linię rzęs