Skład: zróżnicowany, przebadany

Biotebal rzęsy XXL to produkt, który sprawdza się w pielęgnacji rzęs głównie dlatego, że ma naprawdę dużo zróżnicowanych składników. Połączenie aktywnie działających substancji w tym produkcie to coś, na co warto zwrócić uwagę. Wzrost rzęs zapewnia bimatoprost, niekoniecznie bezpieczny w dużej ilości. Do tego ukochana przez markę Biotebal biotyna (witamina H). Nawilżenie i wzmocnienie rzęs zapewniają polisacharydy. Konsumenci chwalą fakt, że odżywka do rzęs Biotebal zawiera także pantenol i dwa naturalne ekstrakty roślinne.

Właściwości wszystkich składników uzupełniają się, a cały skład jest bezpieczny nawet dla wrażliwych oczu.

Działanie: średnio skuteczne, pielęgnacyjne

Duża różnorodność substancji aktywnych wcale nie oznacza, że produkt jest skuteczniejszy. Najlepiej opisuje to stwierdzenie: jaka cena, takie działanie. Odżywka do rzęs Biotebal rzęsy XXL jest niedroga, dlatego nie można oczekiwać od niej mega rewelacyjnych efektów. Działa delikatnie i nawet po skończeniu całej kuracji wzrost rzęs może być niezauważalny. Dużo zależy też od początkowej kondycji włosków. Testy wykazały, że serum Biotebal jest bardzo dobrym kosmetykiem pielęgnującym, kiedy np. potrzebujemy wzmocnić rzęsy i dodać im elastyczności. Rzęsy stają się mniej kruche i łamliwe, a także nie wypadają w nadmiarze.

Opakowanie: apteczne, bardzo duże

Wszystko wskazuje na to, że marce Biotebal zależało na tym, żeby ich odżywka do rzęs wyglądała jak farmaceutyk. Udało się, ale czy to się opłaciło? Przyzwyczailiśmy się, że serum ma wyglądać elegancko i luksusowo. Tutaj mamy kontrastowe połączenie bieli z fioletem i bardzo duży kartonik, który przypomina opakowanie tabletek. Tak duże zewnętrzne zabezpieczenie jest zbędne, bo w środku znajduje się maleńka, 3-mililitrowa odżywka do rzęs Biotebal. Kolejna w spiczastym flakoniku. Buteleczka jest oczywiście poręczna i dobrze wykonana, mimo że zrobiono ją ze zwykłego plastiku. Co do jakości opakowania nie ma większych zastrzeżeń.

Aplikator: wygodny, niewielki

Pędzelek dołączony do zestawu to bardzo dobrze zaprojektowany aplikator. Nie ma żadnych opinii, które wskazywałyby na jego wady. Jest niewielki, dobrze trzyma się w dłoni i wygodnie manewruje się nim przy linii rzęs. Dzięki temu precyzyjne nałożeniem bezbarwnego serum u nasady rzęs nie jest żadnym problemem i zajmuje naprawdę niewiele czasu. Codzienna aplikacja serum do rzęs Biotebal rzęsy XXL szybko wchodzi w nawyk i staje się jednym z wieczornych rytuałów. Trzeba się jednak pilnować, żeby przed nałożeniem kosmetyku wykonać dokładny demakijaż.

Dodatkowe zalety:

  • składniki połączono w specjalnej formule Inno-BiBiotin
  • produkt jest wydajny mimo niewielkiej pojemności
  • nadaje się także do pielęgnacji brwi

Dodatkowe wady:

  • informacje na stronie niezgodne z faktycznym działaniem
  • po zakończeniu kuracji rzęsy znowu się osłabiają