Nanobąbelki to nowoczesna technologia pielęgnacyjna. Wykorzystuje się ją podczas kąpieli w celu poprawy wyglądu i kondycji skóry, a także zrelaksowania się po ciężkim dniu pracy.

Przekonaj się, czy te maleńkie pęcherze powietrza pomogą także i tobie.

Technologia wytwarzania małych bąbelków do pielęgnacji ciała przywędrowała do nas z Japonii. Dla mieszkańców tego kraju zażywanie kąpieli to bardzo ważny rytuał. Pozwala nie tylko zadbać o skórę, lecz nawiązać bliższe relacje międzyludzkie, w tym biznesowe i przyjacielskie. Onsen, czyli japońskie łaźnie, stały się ostatnio bardzo popularne w Europie i w salonach SPA. Na czym polega ich fenomen i co to są nanobąbelki? To małe pęcherzyki powietrza o średnicy mniejszej niż 1 mikrometr. Dzięki niewielkim rozmiarom przenikają do porów skóry, oczyszczając je i usuwając wszelkie zanieczyszczenia, w tym sebum, resztki kosmetyków i martwy naskórek. Dzięki takiej kąpieli skóra ciała staje się gładka, czysta i przyjemna w dotyku. Co ciekawe pękające w wodzie nanobąbelki wytwarzają fale ultradźwiękowe, które odprężają napięte i obolałe mięśnie. Dodatkowo pęcherzyki usprawniają cyrkulację krwi w skórze.

Kąpiel w nanobąbelkach nie wymaga stosowania żadnych kosmetyków oczyszczających. To te małe pęcherzyki wodne usuwają z powierzchni ciała zanieczyszczenia. Z tego powodu taka pielęgnacja polecana jest osobom z wrażliwą skórą, cierpiącym na alergię lub zmagającym się z różnymi dermatologicznymi chorobami. Nanobąbelki to zabieg bezinwazyjny i dający niesamowite efekty.

Jak powstają nanobąbelki? Do wytworzenia mieszaniny powietrza atmosferycznego i wody używa się specjalnego urządzenia. Ciecz zmienia wtedy kolor na mlecznobiały, staje się też miękka. Nad powierzchnią wody unosi się mgiełka pochodząca od pękających bąbelków. Podczas kąpieli odczuwa się przyjemne wrażenie masażu. Ten rytuał trwa co najmniej 30 minut. Po kąpieli na skórze widoczny jest osad, czyli ślad po złuszczonym naskórku. Efekt gładkiej, nawilżonej i czystej skóry murowany!